Dotacje dla bezrobotnych

FAQ - częste pytanie i odpowiedzi

1) Co daje mi ukończenie kursu na wychowawcę/kierownika wypoczynku?

Kurs na wychowawcę/kierownika wypoczynku umożliwia legalne podjęcie pracy w charakterze wychowawcy/kierownika wypoczynku (m.in. na: kolonii, obozie, półkolonii, biwaku itp.). Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest niezbędnym dokumentem, które wymagane jest przy każdej, nawet rutynowej kontroli z kuratorium. Jednocześnie prosimy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż wiele firm organizuje kursy bez odpowiedniej zgody lub bazując na nieaktualnym rozporządzeniu.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji! tel.  22 602 01 22

2) Czy ukończenie Waszych kursów daje mi takie same uprawnienia jak po ukończeniu kursów hybrydowych/stacjonarnych?

Oczywiście. Jako placówka oświatowa organizujemy swoje kursy zgodnie z aktualną ustawą Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 września 2015 roku, która weszła w życie z dniem 01.04.2016 roku. Na zaświadczeniu nie ma adnotacji, że kurs odbywał się przez Internet. Wzór zaświadczenia znajduje się w opisie kursu.

3) Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Portal kierownik.edu.pl każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez portal kierownik.edu.pl bez instytucji pośredniczących.

4) Czy na pewno nie będę musiał/a jechać na egzamin stacjonarny jak w przypadku kursów hybrydowych?

Z całą stanowczością nie! Dajemy pełną gwarancję, iż po ukończeniu kursu na platformie to my przyjedziemy do Ciebie. Egzaminator od nas wydelegowany będzie miał przy sobie niezbędne dokumenty do uzupełnienia oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu, które otrzymasz tuż po zdaniu egzaminu u Ciebie w domu. Egzaminator zostanie wydelegowany do Ciebie maksymalnie od 3 do 7 dni roboczych od momentu zakończenia kursu na platformie. O dokładnym terminie wizyty egzaminatora zostaniesz poinformowany/a drogą SMS.

5) Jakie warunki należy spełniać, aby rozpocząć kurs na wychowawcę/kierownika wypoczynku?

- posiadanie wykształcenia średniego (matura nie jest wymagana);

- ukończone 18 lat.

6) Ile czasu trwa kurs i w jakim czasie mogę go ukończyć?

Kurs na kierownika wypoczynku trwa 10 godzin. Można go ukończyć w 1-2 dni.

Kurs na wychowawcę wypoczynku trwa 36 godzin. Można go ukończyć w około 3-5 dni.

Kurs na kierownika wycieczek trwa 10 godzin. Można go ukończyć w 1-2 dni.

Czas trwania ww. kursów zależy głównie od dyspozycyjności kursanta. Nie ma z góry wyznaczonych godzin logowania, dlatego kursant sam decyduje, w jakim czasie zapoznaje się z materiałami.

7) W jaki sposób można dokonać opłaty za kurs? Jak otrzymać fakturę?

Płatności na portalu obsługują Przelewy24 (http://www.przelewy24.pl). Gwarantuje to naszym kursantom najwyższy standard bezpieczeństwa oraz najszerszą gamę możliwości płatniczych. Po zarejestrowaniu się na wybrany kurs szkolony może dokonać płatności poprzez:

-Przelew internetowy (wykrywanie płatności w ciągu kilku minut);

-Przekaz/Przelew tradycyjny (możliwość wygenerowania druku do bezpośredniej płatności na poczcie lub placówce bankowej);

-Kartę kredytową.

Bezpieczeństwo transakcji zapewniają Przelewy24:

http://www.przelewy24.pl/cms,60,polityka_prywatnosci.htm

Generowanie faktury.

Celem wygenerowania faktury, po opłaceniu zamówienia, należy zalogować się na indywidualnym koncie kursanta oraz przejść do zakładki "Panel kursanta". Następnie prosimy o uzupełnienie danych niezbędnych do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie.

8) Jak wyglądają testy cząstkowe?

„Testy cząstkowe”, są to testy wielokrotnego wyboru sprawdzające wiedzę pod koniec omawiania każdego tematu. W momencie niezaliczenia testu cząstkowego można nieodpłatnie podejść do testu ponownie, aż do skutku.  W każdej chwili istnieje możliwość powrotu do lekcji, mechanizm ten pozwala lepiej zapoznać się z przygotowanym materiałem.

9) Czym jest test końcowy?

Test końcowy jest testem wielokrotnego wyboru. Pytania do testu końcowego są losowo wybierane z testów cząstkowych. W momencie niezaliczenia testu końcowego można nieodpłatnie podejść do testu ponownie, aż do skutku.

10) Jak wygląda egzamin?

Egzamin w formie testu zamkniętego. Egzamin przeprowadzony jest w miejscu zamieszkania kursanta. Egzaminator przeprowadza egzamin a następnie wręcza kursantowi zaświadczenie o ukończeniu kursu tuż po egzaminie. Egzamin trwa maksymalnie 5-10 minut. Kursant po zdaniu egzaminu jest wpisany do ewidencji prowadzonej przez Kuratorium Oświaty na podstawie rejestru wydanych zaświadczeń prowadzonego przez naszą placówkę. Niezwłocznie od momentu otrzymania zaświadczenia ukończenia kursu można podjąć pracę na wypoczynku jako wychowawca lub kierownik.

11) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Celem wygenerowania faktury, po opłaceniu zamówienia, należy zalogować się na indywidualnym koncie kursanta oraz przejść do zakładki "Panel kursanta". Następnie prosimy o uzupełnienie danych niezbędnych do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie.

12) Jaka przeglądarka najlepiej współpracuje z platformą e-learningową?

Do prawidłowej funkcjonalności platformy wymagana jest jedna z najnowszych wersji przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Google Chrome. Ponadto przeglądarka powinna obsługiwać JavaScript oraz akceptować dane zapisywane w plikach Cookie.

Zalety kursu On-Line

zalety
Oszczędzasz czas i pieniądze...

Dodatkowo zapewniamy

zalety
Zaświadczenie w cenie kursu...

Przebieg kursu

zalety
Egzaminator przyjedzie do Ciebie!

Wymagania

zalety
Ukończone 18 lat i szkoła średnia...